úterý 22. prosince 2015

Nový projekt: Čti jako Rory!

Krásný, téměř vánoční den všem. Sedím doma a přemýšlím co bych pro vás na blogu ráda udělala nového a je to tady. Nějakou dobu mi tato myšlenka už leží v hlavě a já si říkala, že je načase jí dostat z hlavy ven a ukázat jí vám.

O co vlastně jde? Seriál Gilmorova děvčata asi není třeba nikomu připomínat. Je to nadčasová klasika. Dospívající slečna milující knihy, hudbu a filmy stejně jako já se pro mě v dospívání stala trochu vzorem. V době na základce jsem se nikdy nemohla dočkat, až si pustím v televizi nový díl. I dnes (a to už jsem ze základky nějaký pátek pryč), když na něj zrovna narazím při přepínání programů se na něj ráda podívám. Navíc jsem před nedávnem četla skvělé zprávy o tom, že se mají začít natáčet nové díly :-)


Principem projektu by bylo vytvořit si seznam knih, které Rory v seriálu četla a pustit se do jejich čtení taky. Každý měsíc bychom společně vybrali jednu, společně ji četli a diskutovali o svých dojmech. 

Proč se zapojit do projektu? 
 1. většina knih, které Rory četla má spousta z nás na svém seznamu, ale vždy musely ustoupit do pozadí před novými knihami
 2. téměř všechny knihy na seznamu jsou dnes považované za klasiku, kterou je dobré znát, protože právě z klasiky vychází mnohé dnešní knihy, berou si z nich inspiraci nebo na ně volně navazují a častokrát se v recenzích a kritikách spolu porovnávají
 3. největší přínos spatřují v rozšíření znalostí nás všech a hlavně spoustu skvělých čtecích zážitků
 4. hlavně se těším na společné diskuze o dojmech Doufám, že nepřebírám ničí nápad. Dělala jsem menší průzkum a v současné době jsem nic podobného nenašla.
Zde je odkaz na facebookové stránky: https://www.facebook.com/%C4%8Cti-jako-Rory-1280624271952785/timeline
Na stránkách společně vybereme ze seznamu knihu na příští měsíc a zde také budou probíhat diskuze.

Budu ráda za každý váš komentář zda se vám nápad na projekt líbí a zda by ste se přidali :-)


5 komentářů:

 1. To je super nápad, jinak máš seznam knížek, které Rory četla?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aha, tak už jsem ten seznam našla: http://www.listchallenges.com/rory-gilmore-reading-challenge :)

   Vymazat
 2. Asi budu výjimka, ale seriál moc neznám. Pokud budou knihy v češtině, ráda se zapojím

  OdpovědětVymazat
 3. Zdá se mi to jako dobrá nápad, ale co si pamatuju, tak jsem nikdy v seriálu nenarazila na knihu, co by mne zaujala ...a představa, že budu dobrovolně číst nějakou filozofii nebo tak..uhhh :D :)

  OdpovědětVymazat